Til forsiden
  1. Forside
  2. /Kundehistorier
  3. /Telegrafen; et audiovisuellt mesterverk

Telegrafen; et audiovisuellt mesterverk

Som et moderne kulturhus midt i Oslo, byr Telegrafen opp til muligheter for å holde møter som en god fest. Lokalet er designet for å gi deg den ultimate kombinasjonen av enkel og god mat, hyggelig atmosfære, morsomme arrangementer og topp stemning.

  • Lydløsninger
  • Møterom
Oversiktsbilde av elegant loungeområde med marmorgulv og kunst på veggene.

Hensikt

Skape sømløs lydopplevelse for besøkende hos Telegrafen, og gjøre det enkelt å holde møter.

Kunde

Telegrafen

Areal

3200 m²

Leverandør

Bose

Soner

Restaurant, bar, sosialt og møterom.

Telegrafen er ikke bare et arrangementslokale; det er et levende bevis på hvordan skreddersydde audiovisuelle løsninger kan forvandle ethvert rom til et multifunksjonelt mesterverk.

Leveranse

Lydsystem

BOSE
Lydanlegg for møterom, restauranter, barer og sosiale soner, sikrer en balansert og førsteklasses lydopplevelse.

Møteromsløsninger

Logitech
Teams-sertifiserte videokonferanseløsninger for både små og store møterom.

LG & Epson
Skjermer og projektorløsninger for fleksible og effektive presentasjoner.

Booking- og flerskjermsløsning

Crestron
Bookingpaneler for møterom, sørger for enkel planlegging og tilgjengelighet.

Samsung
Flerskjermsløsning for klasserom og gruppebasert arbeid, muliggjør arbeid i opptil fem grupper samtidig.

Bravo x Telegrafen

Hvordan bringer man en visjon til virkelighet, spesielt når det gjelder et så komplekst prosjekt som Telegrafen? Det handlet ikke bare om teknologi, men om å skape en harmoni mellom funksjonalitet og estetikk. Prosjektet krevde en balanse mellom high-end lydsystemer for store barområder og mer intime møterom, samtidig som det skulle sikre sømløs integrasjon av video- og konferansesystemer.

Møterom med langbord, skjermer og moderne lysekrone.Barområde med 80-tallsinspirert design og neonbelysning.Rom med dartskiver og høye barkrakker.Kaffekopper og notatblokk på møtebord foran en skjerm med "Telegrafen"-logo

Vår visjon var klar: skape løsninger som var så enkle å bruke at brukerne ikke trengte teknisk støtte for å lykkes med arrangementer, møter og konferanser. Vi installerte Bose-lydanlegg i møterom, restauranter og barer, som sørget for førsteklasses lydkvalitet. I tillegg implementerte vi Teams-sertifiserte Logitech-løsninger i to av møterommene, samt flerskjermløsninger som gjorde det mulig å arbeide i opptil fem grupper samtidig. Denne velprogrammerte løsningen gjorde rommene brukervennlige og effektive.

Vi sikret også at utstyret var av høy kvalitet, ved å samarbeide med anerkjente leverandører som LG, Epson og Bose.

Bravo AS
Sitat

Bravo var en viktig medspiller gjennom hele Telegrafen-prosessen, fra tidlige planleggingsstadiene til endelig gjennomføring. Jeg er stolt av hvordan løsningene smelter sammen med arkitekturen i Telegrafen og hvor enkle systemene er å bruke.

Jørn G. A. Eilevstjønn

Driftssjef hos Telegrafen

Etter åpningen har Telegrafen mottatt mange positive tilbakemeldinger fra gjester. Det beste tegnet på vellykket teknologi er kanskje at det ikke har kommet noen klager på lydkvaliteten. Driftssjef Jørn G. A. Eilevstjønn er overbevist om at de har valgt den beste partneren for sitt konsept og ser frem til å fortsette samarbeidet i tiden som kommer.

«Selv i de mest komplekse prosjektene kan det dukke opp utfordringer som tester samarbeidet mellom partnere. Men i tilfellet Telegrafen gikk dette samarbeidet langt utover våre forventninger,» sier driftssjef Jørn G. A. Eilevstjønn.

Han fremhever Bravos eksepsjonelle innsats og understreker hvor avgjørende det var for Skagstindgruppen å ha en partner som kunne ta ansvar for hele prosessen.

Nærbilde av laptop og konferanseutstyr på bord.Vegghengt Bose-skjerm i et moderne møterom.Nærbilde av AV-teknologi integrert i konferanserom.Stilfull vinbar med buet bardisk, trepanel og grønn plantemiks.Lite møterom med klassisk interiør, stort vindu og skjerm på veggen.Lyst foredragssal med projektor og Telegrafen-logo på skjerm.Spill- og loungeområde med shuffleboard og barstoler.Møterom med langbord, skjermer og moderne lysekrone.Oversiktsbilde av elegant loungeområde med marmorgulv og kunst på veggene.
Astronaut

Månedlig IT-magi rett i innboksen?

Meld deg på nyhetsbrevet vårt så får du nyttige tips og triks en gang i måneden!

Del gjerne videre med andre!

Del på FacebookDel på XDel på LinkedIn